0362 266 96 00 info@grupdemir.com

Adres

  • Kirazlık Mah, Atatürk Blv. No:10/7, 55330 Tekkeköy/Samsun

  • info@grupdemir.com
  • 0362 266 96 00

Sosyal Medya

Duyuru Metni

Yönetim Kurulu Mesajı

         2020-2021 yıllarında toplum sağlığını derinden etkileyen COVID-19 küresel salgını ile mücadele ederek, tedbirleri en üst seviyede uygulayarak sorumluluk bilinciyle işimizin başında olduk. Tüm paydaşlarımızın da üstün gayretiyle, güçlü finansal performansımızı bu zorlu dönemde de sürdürdük.


Değerli iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz ve çok kıymetli çalışanlarımız;
Ülkemizin böylesine küresel ve güçlü bir krizden etkilenmemesi mümkün değildi. 2021 yılı ikinci çeyreğinde, küresel ölçekte yaşanan sorunların ve belirsizliklerin ülkemiz ekonomisi üzerinde de etkili olduğunu; üçüncü çeyrekten itibaren ise ekonomik göstergelerin yeniden toparlanmaya başladığını gördük. Bu zorlu süreçte, yaşanan kısmi duraksamalara rağmen ülkemiz ekonomisinin gösterdiği güçlü duruş bu küresel krizin ülkemize olan ekonomik etkilerini de önemli ölçüde sınırladı.


        Demir Grup olarak, pandemi döneminde çalışanlarımızın sağlığının en öncelikli konu olduğunun bilinciyle stratejimizi belirledik. Grup bünyesinde kimseyi arkada bırakmadık, çalışanlarımızın sağlığını sürekli ve çok yakından takip ettik. Tedbirleri en üst seviyede uygulayarak işimizin başında olduk. Çalışanlarımızın da üstün gayretiyle, güçlü finansal performansımızı bu zorlu yılda da sürdürdük. Son dönemde dijital dönüşüme yaptığımız yatırımlar sayesinde bu dönemin zorluklarını bertaraf ederek, uzun vadeli stratejimiz doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. İş kollarımızda, yatırımlarımıza devam ederken, operasyonel mükemmellik odaklı çalışmalarımızı sürdürdük. Otomotiv iş kolumuzda, Dempar Distrigo ile yedek parça alanında yurt içi pazar ağımızı geliştirdik. İkinci el otomotiv pazarında ulusal oyuncu olarak yer almak noktasında teknolojik alt yapımızı tamamladık. Bugün geldiğimiz noktada, uluslararası otomobil markalarının Samsun bölgesinde vazgeçilmez bir parçası olduğumuzu görmek bizler için büyük mutluluk kaynağı. Grubumuzun ilk iş kollarından olan inşaat sektörünün 2023 yılında önemli ivme kazanacağını düşünüyor, bu alanda stratejimizi geliştiriyoruz. Yurt içi yatırımların yanı sıra küresel şirket kimliğini güçlendirmek adına yurt dışında organizasyon yapısı için yönetim kurulu olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. 


        Her zaman daha iyiyi aramak, güven ve kalitenin izinde ilerlemek, gelişmek, dönüşmek, değişen koşullara uyum sağlamak Demir Grup’un iş kültürünü oluşturan temel değerlerdir. Böylesine zorlu bir dönemde bu başarıları mümkün kılan yaklaşım da budur. Demir Grup felsefesi olarak “öncü” ve “örnek” olma vizyonunu, sürdürülebilirliğin her alanında ortaya koymaya devam edeceğiz.


2020-2021 yıllarında ortaya koyduğumuz başarılı sonuçlara katkılarından dolayı tüm mesai arkadaşlarımız, tedarikçilerimize, iş ortaklarımıza, müşterilerimize ve paydaşlarımıza teşekkür ediyor, hikayemizin değerli parçaları oldukları için şükranlarımızı sunuyoruz.
 

Abdurrahman Demir
Demir Grup Şirketleri Genel Müdürü